روند ضعیف بازار سهام امروز نیز تداوم یافت و طیف وسیعی از نمادها متعادل و منفی معامله شدند. فشار سنگین فروشی وجود ندارد، اما خریدار خاصی به جز 

در برخی تک سهام هم در بازار وجود نداشت. البته این مساله به دلیل برخورد شاخصها و قیمتها به سطوح مقاومتی و نیاز به استراحت شاخص کل نیز می تواند ارزیابی گردد. در این شرایط با توجه به مهلت ایران به اروپا در خصوص برجام و تعطیلات پیش رو در هفته آینده، بازار بیش از هر چیز نظاره گر خواهد بود. در واکنش به شراط سیاسی جدید، امروز نرخ سکه و ارز بار دیگر رشد داشت. البته این رشدها به یکباره نبود و تقریباً شروع آن از ابتدای هفته رقم خورد بود. در همین زمینه معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با اشاره به ترسیم سناریوهای مختلف برای ادامه همکاری با شرکای تجاری از جمله هند، پس از خروج امریکا از برجام گفت: "اگر ما متضرر اصلی این قرارداد باشیم تصمیم بر این است که از برجام خارج شویم." هنوز مشخص نیست که واقعاً اتحادیه اروپا چه تدبیری برای برجام اندیشیده و بسیاری با دید شک و تردید به این موضوع می نگرند، اما برخی معتقدند که بسته چندین میلیارد یوروئی این اتحادیه احتمالاً شرایط را تغییر دهد.

امروز با اینکه معاملات پتروشیمی ها و مخابرات بار منفی به شاخص وارد می کردند، معدنی ها و در راس آنها ومعادن نه تنها منفی نبود بلکه حتی صف خرید را نیز به خود دید و معاملات پرحجمی را چه در تابلو اصلی معاملات و چه در تابلو موسوم به تابلو معاملات عمده و بلوک گذراند. فولاد در حال خرید مستقیم این نماد است. تحلیلگران تکنیکال نیز نماد را با خروج از تراکم، مستعد یک رشد ارزیابی کردند. امروز علی اکبری، معاون مالی و اقتصادی ومعادن نیز خبر از اجرای پرقدرت طرح های توسعه ای در زیرمجموعه های این شرکت داد. از طرفی رشد قیمتی زیرمجموعه های ومعادن از جمله کچاد و کگل نیز P/NAV سهم را نیز در محدوده جذابی قرار داده است. هرمز نیز با توجه به اوضاع بنیادی مناسب که به دلیل فروش عالی شرکت در ماه های اخیر به آن رسیده است مورد توجه بازار بود و به سطوح 250 تومانی رسید. نماد مدتها بود کاهش قیمت را تجربه می کرد و به محدوده های جذابی رسیده بود.

منبع: هدف حافظ