یادداشت روزانه شنبه ۱۷آبان۱۳۹۹، در روز جاری شاخص کل با ۲۸,۰۹۳واحد منفی پایان یافت و به مقدار ۱,۲۶۲,۴۷۸واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۷۸,۰۷۶میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۳٫۳۶۴واحد منفی بود و به مقدار ۳۷۱,۵۲۱ واحد رسید. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص بورس را نمادهای «فولاد»، «فملی» و «کگل» داشتند.

نرخ دلار آمریکا نیز ۲۴هزارو ۴۵۰تومان و یورو ۲۸هزار و ۹۰۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۱۷۰هزار تومان معامله شد.

در اخبار داشتیم:

با اعلام نتایج اولیه پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده واکنش بازارهای داخلی مثبت بوده و باعث تقویت ریال در برابر دلار و سایر ارزهای خارجی شد.

با تقویت ریال در برابر دلار و انتظار تقویت بیشتر ریال امروز بازار سرمایه ایران شاهد کاهش شدیدی شد.

گروه بانکی:

در این گروه امروز «وبصادر» با ۲٫۲۸درصد کاهش به ۳,۰۰۰ریال رسید. «وپاسار» با ۱٫۲۱درصد منفی در قیمت پایانی ۸,۹۵۰ریال پایان یافت. «وسینا» با ۴درصد افت در قیمت ۹,۱۲۰ریال پایان یافت. «وبملت» امروز با ۳٫۵۲درصد منفی در قیمت پایانی ۴,۶۶۰ریال کاهشی بود. «وپارس» با ۳٫۵۵درصد کاهش در قیمت ۲,۹۹۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۱۵۹واحد کاهش به ۷,۱۹۲واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۱٫۶۰۳واحد کاهش به مقدار ۸۰,۶۷۹ رسید. در این گروه سهم «پارس» امروز با ۵درصد منفی در قیمت ۱۳۳,۰۲۰ریال پایان یافت. «زاگرس» با ۵درصد افت معامله شد و به قیمت ۱۵۱,۹۸۵ریال رسید. «پاکشو» با ۳٫۴۴درصد کاهش به قیمت ۸۷,۳۱۰ریال رسید. «شیراز» ۰٫۹۷درصد منفی شد و با قیمت ۴۹,۸۱۰ریال به پایان رسید. «جم پیلن» امروز ۵درصد منفی شد و با قیمت ۷۶,۹۲۰ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با افزایش ۳۶,۷۱۳واحدی به مقدار ۸۲۹,۰۰۴واحد رسید. «ذوب» امروز ۲٫۹۶درصد افت داشت و با قیمت ۴,۷۲۴ریال پایان یافت. «فولاد» در قیمت ۱۲,۳۰۰ریال ۴٫۹۵درصد منفی بود. «فملی» ۴٫۹۸درصد منفی بود و در قیمت ۲۰,۸۱۰ریال به پایان رسید. «فخوز» نیز ۵درصد منفی بود و در قیمت ۳۴,۲۴۰ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۲۸۱واحد افزایش داشت و به مقدار ۲۸۲,۴۹۳ رسید. امروز «خپارس» در قیمت ۵,۵۵۰ریال ۳٫۳۱درصد منفی شد. «خمحرکه» در قیمت ۶,۳۵۰ریال ۴٫۶۵درصد منفی شد. «خاهن» در قیمت ۳۳,۱۲۰ریال ۳٫۰۸درصد مثبت شد. «خودرو» با ۲٫۱۳درصد مثبت در قیمت ۳,۳۵۰ریال به پایان رسید. «خساپا» نیز ۱٫۷۲درصد منفی بود و به قیمت ۲,۲۸۰ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۱۲۲,۱۲۱واحد کاهش به ۴,۰۳۲,۴۹۹واحد رسید. در این گروه شرکت «شبندر» با ۵درصد کاهش پایان یافت و به قیمت ۲۵,۴۹۰ریال رسید. همچنین سهم «شتران» با ۴٫۹۴درصد کاهش در قیمت ۱۰,۷۸۰ریال پایان یافت. شرکت «شبریز» با ۲٫۹۹درصد منفی پایان یافت و به قیمت ۲۷,۵۷۰ریال کاهش یافت.