جلسه امروز تنظیم بازار: قیمت لاستیک چقدر تغییر میکند؟

رئیس سازمان حمایت از پیشنهاد افزایش ۳۰ درصدی قیمت لاستیک به ستاد تنظیم بازار و بررسی آن در جلسه امروز خبر داد.

به گزارش «دنیای بورس»، تسنیم نوشت: در بازاری که بیشتر تولیدکنندگان درخواست افزایش قیمت داشته و نرخ ها فعلی را به ضرر خود می دانند، تولیدکنندگان لاستیک نیز به عنوان یکی از قطعات مورد نیاز خودرو، درخواست افزایش قیمت خود را به انجمن مربوطه ارائه کردند.

انجمن صنفی صنعت تایر ایران نیز طی نامه‌ای به سازمان حمایت درخواست افزایش قیمت‌ بین ۱۰ تا ۷۴ درصد که این رقم برای تایرهای رادیال سواری افزایش ۵۴درصد است، را پیشنهاد داده بودند.

عباس تابش رئیس سازمان حمایت از مصرف کننده پس از نشست خبری خود، در خصوص وضعیت بازار لاستیک و قیمت این کالا، اظهار کرد: طی جلسه ای که ۱۰ روز گذشته جلسه با تولیدکنندگان لاستیک داشتیم، قرار شد تولید کنندگان صورت های مالی خود را به سازمان حمایت ارائه کنند.

بررسی افزایش ۳۰ درصدی قیمت لاستیک در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار
وی ادامه داد: حتی به آنها اعلام کردیم، درصورتی که صورتهای مالی سال گذشته را ندارند، می توانند صورت مالی هر سالی که در دست دارند، حتی برای سال ۹۰ را تا ٤٨ساعت بعد از همان جلسه به سازمان ارائه کنند.

رئیس سازمان حمایت خاطر نشان مرد: تا کنون هیچ صورت مالی به دست ما نرسیده و بر همین اساس پیشنهاد افزایش ۳۰درصدی قیمت لاستیک را به ستاد تنظیم بازار ارائه کردیم که انشااله در جلسه دوشنبه هفته جاری (امروز ۲۶خردادماه) این پیشنهاد بررسی میشود.

تابش تصریح کرد: در صورتی که تولیدکنندگان درخواست افزایش قیمت بیشتری را دارند، این اقدام منوط به ارائه صورت های مالی حسابرسی شده است.ارائه این پیشنهاد ۳۰درصدی برای جلوگیری از اختلال در روند توزیع و عرضه لاستیک و بازار این کالا است.