1) رئیس جمهور بر افزایش حجم عرضه محصولات در بورس کالا تاکید کرد. وی همچنین گفت دو بخش فولاد و پتروشیمی به موقع ارز خود را برگردانده اند. روحانی در بخشی از صحبت ها گفت زنجیره فولاد و پتروشیمی بار بسیار سنگینی را در دوران تحریم به دوش می کشند.

2) شایعه خروج محصولات فلزی از بورس کالا تکذیب شد. عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، معاون فروش شرکت فولاد مبارکه و آقای امیر صباغ که نماینده رئیس جمهور در وزارت صمت هستند، این خبر را قویا تکذیب نمودند.

3) امیر صباغ در خصوص شایعه خروج محصولات فلزی از بورس کالا می گوید " لطفا به شایعات مرتبط با خروج فولاد از قیمت گذاری رقابتی بورس کالا توجه نکنیم"

4) بانک مرکزی با انتشار گزیده آمارهای اقتصادی در پایان خرداد ۹۹، حجم نقدینگی را 2.657میلیون میلیارد تومان اعلام کرد که 34.2درصد رشد سالانه دارد.

5) دولت سوئیس اعلام کرد یک شرکت داروسازی این کشور اولین معامله تحت کانال تجاری بشردوستانه جدید با ایران را تکمیل کرد.

6) یک عضو مجمع تشخیص می گوید "با صدور کارت اعتباری، نیازی به فروش سهام عدالت نیست"

7) در یک خودتحریمی جدید وزارت صمت تصمیم گرفت" صادرکنندگانی که برای اولین بار اقدام به صادرات می‌کند، تنها مجازند تا در سقف ۵۰۰ هزار دلار صادرات داشته باشند و تنها پس از رفع تعهد ارزی، می‌توانند مجددا صادرات کنند."

8) متوسط قیمت آپارتمان در تهران به 21میلیون تومان نزدیک شد. نسبت به فروردین 98، قیمت ها 84درصد رشد کرده است. نسبت به فروردین 99 این رشد 35درصد بوده است.

9) تأمین سرمایه امین درج نماد شد تا آماده عرضه اولیه شود.

10) دلار نیما 182هزار ريال تا 186هزار ريال در بخش خرید و فروش معامله شد.

11) در بورس کالا کاتد مس 119.4میلیون تومان، ورق گرم B مبارکه 9.25میلیون تومان معامله شدند. PVC هم توسط شغدیر 15.3میلیون تومان به فروش رسید در حالی که قیمت پایه 13.8میلیون تومان بود.

12) غدیس پیشنهاد داده تا سرمایه این شرکت از محل تجدید ارزیابی افزایش یابد.

13) پکرمان یک طرح تولید 2میلیون حلقه تایر را در دستور کار دارد.

14) معاون سازمان می گوید "معاملات سهام شرکتهای سرمایه گذاری استانی از 15مرداد به بعد در بورس تهران انجام خواهد شد. "

15) رئیس بنیاد مستضعفان از افتتاح طرح 1.2میلیون تنی فولاد کاوه در صدا و سیما خبر داد و با توجه به اینکه تعداد فعالان بازار بسیار افزایش یافته این نماد روز گذشته مورد توجه قرار گرفت.

16) معاون وزیر صمت در خصوص هپکو می گوید "قرار است در سال نخست اجرای این تفاهم نامه هپکو ۲۰۰ دستگاه ماشین راهسازی و در سال دوم ۷۰۰ دستگاه دیگر تولید کند و در آینده نیز به ساخت ماشین آلات معدنی ورود پیدا می‌کند"

17) حسن روحانی می گوید "در مهر ماه اولین بخش آب از منطقه خلیج فارس و دریای عمان وارد فلات قاره ما می‌شود و به گل‌گهر می‌رسد"

18) مدیر عامل شرکت معدنی Freeport MCMoran می گوید عرضه ی کم مس در بورس که ناشی از موجودی کم آن می باشد یک شانس خوب برای این محصول محسوب می شود زیرا در زمان از سر گیری فعالیت های اقتصادی به فلزات به عنوان یک منبع سود نگاه می شود.

19) اونس به دلیل حجم تزریق دلار به بازارها با شدت در حال رشد است.

20) شرکت‌های بهساز کاشانه تهران، تامین سرمایه امین، صنعت غذایی کوروش، تامین سرمایه تمدن و پتروشیمی بوعلی سینا در صف عرضه اولیه قرار گرفتند.

21) نتیجه تحقیقات قطعی كمپانى Pfizer در خصوص کرونا همزمان با انتخابات آمریکا منتشر می شود. (استفاده سیاسی از کرونا)

22) برای نخستین بار طی ۱۱ سال واردات فولاد چین از صادرات این کشور پیشی گرفت.

23) مرتضی افقه، اقتصاددان می گوید "در انتهای تیرماه نیز که رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد مهلت صادرکنندگان به سرآمده و آن‌ها باید هرچه زودتر ارز‌های خود را در سامانه نیما عرصه کنند، یک فضای روانی ایجاد شد که دولت قصد دارد بازار را کنترل کند، برای همین خاطر بود که عده‌ای ارز‌های خود را از ترس ریزش بیشتر در بازار فروختند، اما حال بعد از چند روز که فضای روانی ناشی از آن حرف‌ها فروکش کرده، به نظر می‌رسد، بازار ارز امکان ایجاد التهاب را دارد."

24) بایدن در فلوریدا، میشیگان و آریزونا از ترامپ پیش افتاده است.

@vali