1) هیئت وزیران در راستای تأمین مالی بیش‌ازپیش شرکت‌های بورسی از طریق افزایش سرمایه با استفاده از سرمایه‌های خرد تزریق‌شده به آن، لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی را با قید دو فوریت مصوب کرد تا در مجلس به تصویب نهایی برسد.

 

2) کلیه دستگاه‌های اجرایی مکلف‌ شدند همکاری لازم را با وزارت امور اقتصادی و دارایی در افزایش سهم شناور آزاد در بازار سرمایه به عمل‌آورند.

 

3) صندوق دوم ETF دولت شامل سهام شپنا و شتران است. دولت شبریز و شبندر را به صورت بلوکی می فروشد. اینکه کدام هلدینگ قصد خرید این دو بلوک را دارد حساسیت هایی برانگیخته است!

 

4) دلار شرکت های پتروشیمی در بورس کالا برای این هفته 170.902 ريال تعیین شد.

 

5) روز گذشته کاتد مس به 105میلیون تومان هر تن رسید. روغن پایه SN500 در حالی به مرز 10میلیون تومان رسید که ابتدای سال 6میلیون تومان بود. قیمت PVC هم به مرز 16میلیون تومان نزدیک شده است.

 

6) مدیرعامل بانک ملت از تصمیم این بانک برای عرضه سهام گروه مالی ملت و سرمایه‌گذاری توسعه معین ملت در بورس طی ماه‌های آینده خبر داد.

 

7) رئیس مجلس می گوید ":بستن مالیات بر خانه‌های خالی، سفته‌بازی و دلالی در بازارهای مسکن، ارز، طلا و خودرو، در دستور کار است"

 

8) رئیس مجلس می گوید "می توان در بازار بورس از طریق پذیره نویسی، عرضه اولیه ها، افزایش سرمایه از آورده نقدی، عدم توزیع سود در مجامع و صرف سهام، صدها پروژه نیمه تمام را فعال کرد و چرخ‌های تولید کشور را به حرکت درآورد.

 

9) تعداد 192میلیون سهم معادل 12 درصد از سهام شرکت صنعتی زر ماکارون در روز چهارشنبه همین هفته عرضه می شود. 150 سهم با قیمت 39.750 ريال می توان درخواست خرید داد.

 

10) رئیس سازمان بورس می گوید " با افزایش عدد معاملات باید به سمت یک سیستم معاملات ملی حرکت کنیم که این سیستم همکنون در حال تست است و بعد از عرضه ETF های دولتی،  به سوی سیستم پس از معاملات ملی مهاجرت خواهیم کرد. به این ترتیب سرعت انتقال اطلاعات معاملات هم ارتقا  می یابد.

 

11) فولادی، سنگ آهنی ها با هم به توافق نرسیدند. داریوش اسماعیلی، معاون وزیر صمت می گوید "ضرایب جدید قیمتی زنجیره فولاد همین هفته توسط وزارت خانه تعیین می گردد"

 

12) شگویا دچادر حادثه شد که تلفات جانی نداشت. ضمنا فعالیتی تولیدی به روال عادی بازگشته و خط حادثه دیده نیز به زودی به مدار باز میگردد.

 

13) پروژه خط 3 کنسانتره سازی کگهر با پیشرفت فیزیکی 82.9 درصدی همراه است و  آبان ماه امسال به مرحله تولید می رسد.

 

14)  شرکت تامین سرمایه دماوند درخواست درج داده و مدارک مورد درخواست نهاد ناظر را نیز ارسال کرده است.  مدیر ناشران بازار پایه می گوید " با انجام تمام مراحل، پیش‌بینی می‌شود تا آخر هفته بعد این نماد بازگشایی شود."

 

15) بانک مرکزی می گوید صادرکنندگانی که ظرف مدت 4 ماه ارز حاصل از صادرات را به کشور بازنگردانند، مجبور خواهند بود به نرخ دلار سامانه نیما در مهلت 4ماهه یا به نرخ روز، هر کدام که کمتر باشد، ارز خود را به بانک مرکزی بفروشند.

 

16) انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه‌ای به مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران، خواستار کنار گذاشتن رویه ابطال معاملات فولاد در بورس کالا شده است. انجمن فولاد، ابطال معاملات فولاد به دلیل «عدم رعایت سقف قیمتی دلخواه سیاستگذاران» را «رویه‌ای همه سر باخت» و «التهاب‌آفرین» توصیف کرده است که هم به کارخانه‌های مصرف‌کننده شمش فولادی (نوردکاران) و هم به کارخانه‌های عرضه‌کننده (تولیدکنندگان شمش) آسیب می‌زند.

 

17) روز گذشته، فلزات اساسی، پالایشی ها، بانک، چند رشته ای، خودرو و پتروشیمی ها با ورود پول همراه شدند. شپنا، فولاد، شستا، فملی، خودرو، وبصادر، فارس، وبملت، شتران مورد توجه حقیقی ها بود. واحیا، آریان، شفا توسط حقوقی ها خریداری می شد.  ارزش معاملات 25.3هزار میلیارد تومان بود که یک رکورد نیست اما ورود پول حقیقی 5.6هزار میلیارد تومان بود که یک رکورد جدید محسوب می شود.