1) مدیرعامل پتروشیمی گچساران می گوید "بخش عمده‌ای از مشکلات ایجادشده ناشی از شرایط تحریم با اتخاذ تدابیر لازم رفع شده و منابع مالی لازم برای اجرای پروژه با مساعدت سرمایه‌گذاران و پیگیری‌های لازم در حال تامین است. "

 

2) روغن‌های مایع ۱۲درصد و روغن‌های جامد و نیمه جامد ۱۴درصد افزایش قیمت دریافت کردند.

 

3) رئیس سازمان امور مالیاتی مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در مورد "عدم بررسی مالیات سنوات گذشته شرکت هایی که وارد بورس می شوند" را به ادارات مالیاتی ابلاغ کرد.

 

4) شرکت پخش البرز توزیع حدود ۱۵۰ هزار عدد قرص فاویپیراویر ۲۰۰ میلی‌گرمی را برای درمان بیماران کرونا در بین استان‌های مختلف بر عهده گرفت.

 

5) بترانس از برنامه تجدید ارزیابی خود رونمایی کرد.

 

6) وزارت صمت خواستار افزایش قیمت خودرو جهت نیمه دوم سال شده و می گوید تاخیر در اعلام افزایش نرخ منجر به ایجاد مشکلاتی در خودروسازان می شود.

 

7) روز گذشته مجمع شاراک به دلیل آماده نبودن گزارش حسابرس برگزار نشد اما در حاشیه مجمع گفته شد که متوسط قیمت نفتا در سال گذشته 450دلار بوده که با کاهش قیمت نفت، خوراک مجمع با کاهش شدید مواجه شده و حاشیه سود بهار بسیار بهبود یافته است.

 

8) نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید شرکت بورس املاک و مستغلات قرار است با سرمایه اولیه ۵ هزار میلیارد تومان کار خود را آغاز کند که ۵۰ درصد این سرمایه به صورت پذیره‌نویسی در اختیار مردم قرار می‌گیرد. (اگر امکان خرید برای عموم مهیا شد، حتما بخرید)

 

9) پتروشیمی جم در دعوا با پتروشیمی مهر در خصوص 872میلیون دلار برنده اعلام شد. جم هیچگاه این رقم را تسعیر نکرده لذا تسعیر ارز حاصل ازان رقم با اهمیتی است!

 

10) شرکت هایی که شستا در آن ها مالکیت دارد از جمله عرضه اولیه شرکت های ملارد شیر، زغال سنگ پرورده طبس، چوب خزر کاسپین، شیمی بافت، کارگزاری صبا تامین، سرمایه گذاری هامون شمال، سرمایه گذاری صنایع عمومی تامین، آنتی بیوتیک سازی ایران، سیمان آبیک، تامین سرمایه امین، افق تامین انرژی طوس، خدمات ارتباطی رایتل ... در مسیر عرضه به بورس هستند.

 

11) ازین پس هر چهارشنبه یک عرضه اولیه صورت میگیرد.

 

12) درج نماد پتروشیمی ارومیه در دست اقدام است و عرضه اولیه این شرکت نخستین عرضه اولیه فرابورس در فصل تابستان خواهد بود.

 

13) مدیر پرتفوی تاپیکو از عرضه اولیه سهام چوب خزر کاسپین و محصولات کاغذی لطیف پس از تایید هیات پذیرش فرابورس تا پایان تابستان و سه شرکت از صنعت سلولزی و تایر تا پایان سال خبر داد.

 

14) پارس خودرو برنامه تولید کوییک آر را اعلام کرده و می گوید که قادر است در هر روز 100 دستگاه ازین خودرو فوق مدرن پیچیده تولید کند.

 

15) اوراق مدت دار اخزا بین 13.7درصد تا 15.7درصد بازدهی معادل بانکی معامله می شوند.

 

16) سبدمیلگرد به 78میلیون ريال رسیده و تیرآهن ذوب 87میلیون ريال معامله می شود. اوره پریل به 29میلیون ريال نزدیک شده است.

 

17) در خصوص چین " بخش خدماتی اقتصاد این کشور در ماه ژوئن با سریع‌ترین نرخ یک دهه اخیر خود رشد کرده است که دلیل آن تقویت تقاضای مصرف کنندگان همزمان با کاهش محدودیت‌ها بوده است. "

 

18) شاخص حمل دریایی "بالتیک"، از میانه ماه می تا به امروز از 407 به 1894 واحد افزایش یافته است. (رشد شاخص نشان از تقویت مراوردات عمدتا در کامودیتی ها است)

 

19) قیمت قراضه آهن وارداتی ترکیه در روز گذشته با توجه به انجام شدن دو معامله در بازار، افزایش یافت. (رشد آن به نفع قیمت شمش در CIS و ایران است)

 

20) روز گذشته ورود پول به گروه پالایشی، فلزات اساسی، خودرو بود. فولاد، شتران، فملی، رمپنا، برکت با ورود پول حقیقی همراه بودند ضمنا وبملت، ومهان، ومعادن، صبا توسط حقوقی ها حمایت شد. شاخص کل 0.5درصد مثبت و شاخص هم وزن 0.4درصد منفی بود. ارزش معاملات رکورد زد و به 27.3هزار میلیارد تومان رسید اما ورود و خروج پول حقیقی تقریبا در مرز صفر بود.

 

21) واکسن ضد کرونای آمریکا تا پایان ماه وارد مرحله آخر می‌شود و تاکنون موفق عمل کرده و در بدن افراد علیه ویروس کرونا آنتی بادی تولید کرده است.

 

22) رهبر کره شمالی با موهای آب شونه کرده خود گفت "هیچ نیازی برای نشست رو در رو با آمریکا، از آن جا که این کشور مذاکره را تنها وسیله‌ای برای مهار بحران سیاسی خود می‌بیند، احساس نمی‌کنیم."