1)  مالیات بر عایدی سرمایه و مسکن در قالب لایحه اصلاح مواد مالیات های مستقیم مهرماه به مجلس ارائه می‌شود.

 

2) نرخ بازدهی اخزا بین 13درصد تا 14.9درصد معادل بانکی.

 

3) شفا می گوید موضوع پذیرش دانا در خرداد ماه مطرح شده و دو شرکت دیگر هم در نوبت پذیرش هستند. ددانا زیرمجموعه شفادارو و تیپیکو است.

 

4) نرخ مالیات بر سود شرکت ها یا عملکرد به 20درصد کاهش یافته اما بحث هایی در خصوص کاهش به 10درصد در میان مدت وجود دارد با هدف جلوگیری از فرار مالیاتی.

 

5) جلسه روز گذشته بین فولادی و سنگ آهنی ها بدون نتیجه و تصمیم خاصی به پایان رسید. وزارت صمت می گوید ظرف 10 روز نتیجه مشخص خواهد شد.

 

6) احتمالا از هفته های بعدی هر هفته 2 عرضه اولیه خواهیم داشت. این نگرانی وجود دارد که اختلال در سامانه ها افزایش یابد و باید بخشی از معاملات از همکنون به بعد 12:30 منتقل گردد.

 

7) سیمان آبیک در حال حاضر از آمادگی کامل برای پذیرش در بورس برخوردار است و درخواست پذیرش ارائه شده و در حال طی فرآیند تکمیلی است.

 

8) توریل می گوید تغییر در نرخ حق دسترسی و نرخ خدمات ریلی تقریبا برابر است و اثری بر سود ندارد. سایر ریلی ها هم شفاف سازی مشابه داده اند.

 

9) تفاهمنامه سرمایه گذاری در خط دوم حمل ریلی سنگان - بافق  به طول 800 کیلومتر بین ایمیدرو و راه آهن امضا شد. این خط ریلی برای محصولات و خوراک فخوز، فولاد و بخش سنگان عمدتا استفاده می گردد.

 

10) علی صحرایی، مدیرعامل بورس تهران از راه‌اندازی بورس املاک، مستغلات و امتیازات در هفته آتی خبر داد.

 

11) حجم نقدینگی در هفته منتهی به ۲۹ خرداد ۹۹ به ۲۶۵۱۴ هزار ملیارد ریال رسید که نسبت به پایان سال قبل ۷.۳ درصد رشد نشان می‌دهد. حجم پایه پولی در پایان خرداد ۱۳۹۹ به ۳۸۳۴ هزار میلیارد ریال رسیده است که در مقایسه با پایان سال قبل ۸.۸ درصد رشد داشته است.

 

12) سرپرست وزارت صمت می گوید "ما طرفدار آزادسازی ارز هستیم و معتقدیم باید ارز ۴۲۰۰ تومانی به‌صورت کامل حذف شود."

 

13) دلار حواله سنا به 16.727 تومان رسید.

 

14)وخارزم قصد دارد 50درصد مفاخر را 11 مرداد عرضه کند.

 

15) اقتصاد نوین قصد دارد پس از ثبت سرمایه اقدام به عرضه و فروش سهام تملیکی کند.

 

16) وغدیر می خواهد 19درصد سهام دقاضی را 7مرداد عرضه کند.

 

17) بانک به جای مطالبات خود سهام شرکت های بورسی به ارزش 477میلیارد تومان دریافت کرده که آن را به زیرمجموعه خود یعنی شرکت تجارت گستر فرداد منتقل نموده است.

 

18) تملت پذیره نویسی اوراق سلف مبارکه به ارزش 1000میلیارد تومان را عهده دار شد.

 

19) بخشی از برنامه مشترک ایران و چین منتشر شده که این برنامه مشترک 25ساله عمدتا سرمایه گذاری در زیرساخت هایی است که توسط آمریکا در تحریم هستند. جهت تسویه نیز چین می تواند کالا از ایران ببرد.

 

20) قیمت LPG آرامکو حدود 350دلار هر تن.

 

21) احتمالا از مردادماه توافق کاهش تولید نفت تسهیل می گردد و کشورها تولید را اندکی بالاتر می برند.

 

22) شاخص PMI بخش تولید و خدمات چین در ماه گذشته رشد فراتر از انتظار داشته و به 50.4 و 54.4 صعود کرده است.

 

23) گلدمن ساکس می گوید فراخوان عمومی استفاده از ماسک به جای تعطیلی اقتصاد می تواند ایالات متحده را از آسیب ۵٪ درGDP نجات دهد.

 

24) روز گذشته ارزش معاملات 14هزار میلیارد تومان، ورود پول حقیقی 2704میلیارد تومان، توجه حقیقی ها به فلزات، بانک ها و دارو و پتروشیمی بود. ورود پول به برکت، فولاد، وتجارت و بصادر.