1) قالیباف، رئیس مجلس گفت: عرضه‌های اولیه در بورس بیشتر شود تا عمق بازار بورس افزایش یابد

 

2) رئیس جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت:شوک ایجاد شده در بازار ارز موقت و گذرا بوده و ریشه و دلیل بنیادی اقتصادی ندارد و باید تعادل به بازار ارز برگردد.همه مسئولان اقتصادی کشور موظف به پیگیری و اجرای سیاست های مصوب برای کنترل ارز هستند.بازگشت درآمدهای ارزی به کشور، بازار ارز را متعادل خواهد کرد.

 

3) کره جنوبی درباره احتمال اقدام نظامی علیه همسایه شمالی هشدار داد.

 

4) با اعلام رئیس شورای رقابت، قیمت خودرو بر حسب نیاز به‌صورت فصلی بازنگری می‌شود و این در شرایطی است که به چهار دلیل، افزایش قیمتی جدید انتظار خودروهای داخلی را می‌کشد.بنابر اعلام رضا شیوا، شورای رقابت در دور جدید حضور خود در پروسه قیمت‌گذاری خودرو، قیمت‌ها را هر سه ماه یک‌بار با توجه به تورم بخشی مورد بازنگری قرار خواهد داد. این تصمیم شورای رقابت در حالی است که پیش تر قیمت خودروهای داخلی تنها سالی یک بار تغییر می‌کرد و این موضوع همواره مورد اعتراض خودروسازان قرار داشت. حالا اما با توجه به رویکرد جدید شورای رقابت، بازنگری قیمت‌ها از سالانه به فصلی تغییر کرده، بنابراین خودروسازان این فرصت را خواهند داشت که تناسب بیشتری بین هزینه تولید و قیمت نهایی ایجاد کنند.

 

5)  یک پزشک ایتالیایی از ضعیف شدن قدرت ویروس کرونا خبر داده و اعلام کرده ممکن است پیش از ساخت واکسن، کرونا خود به خود از بین برود.

 

6) معاون سازمان خصوصی‌سازی: براساس صحبت‌های انجام شده قرار است تا شورای عالی بورس در یک سال و به صورت تدریجی اقدامات لازم برای آزادسازی باقی سهام عدالت را انجام دهد اما نحوه اجرای آن تاکنون به سازمان خصوصی‌سازی ابلاغ نشده است.

 

7) ، رئیس گروه اقتصادی دفتر رهبری می گوید "بانک مرکزی فعلی قوی‌ترین بانک مرکزی در تامین اسکناس است"

 

8)  سردار دهقان، مشاور نظامی رهبری می گوید "ایران آماده گفت‌و‌گو با عربستان سعودی بدون پیش‌شرط است. "

 

9) ورق گرم فولاد مبارکه نسبت به هفته گذشته تا 10درصد رشد قیمت را تجربه کرد!

 

10) بر اساس نظر سازمان حمایت " تایرسازان مجاز هستند تا تصمیم گیری نهایی بر اساس اسناد مالی شرکت‌های تولید تایر، به طور علی الحساب 30 درصد افزایش قیمت تایر را اعمال کنند"

 

11) رییس سازمان بورس می گوید " مالیات بر عایدی سرمایه جایی معنی پیدا می‌کند که مالیات ندهند، در بورس مالیات نزد ناشر پرداخته شده است."

 

12) نرخ گاز پتروشیمی ها بر اساس فرمولی که طی سال 94 به تصویب رسیده و به علت کاهش قیمت جهانی گاز به 7282 ريال کاهش یافته است لذا تغییری در فرمول صورت نگرفته است.

 

13) شپنا در شفاف سازی خود، بحث پیگیری موضوع تجدید ارزیابی را تایید کرد.

 

14) بترانس در شفاف سازی خود گفته که از پتانسیل افزایش سرمایه از هر نوعی استفاده خواهد کرد. بیمه دی هم تجدید ارزیابی را رد نکرده است.

 

15) بانک ملت و ملی مس قصد دارند که تعاملات ارزی خود را افزایش دهند. به این منظور بانک ملت به وسیله شرکت های تابعه در صادرات و وصول مطالبات به ملی مس خدمات می دهد.

 

16) در ابلاغیه مربوط به قیمت محصولات فولادی، برای شمش و ورق در بخش داخلی قیمت دلار نیما و در بخش صادراتی دلار سامانه سنا لحاظ شده است. برای بخش داخلی سقف قیمت، همان قیمت جهانی منظور شده است. در این ابلاغیه اشاره ای به قیمت میلگرد نشده و احتمالا میلگرد سقف قیمتی ندارد.

 

17) شبصیر توانسته گریدهای جدیدی از محصولات خود را تولید کند.

 

18) فولاد خوزستان می گوید که اکسین در حال ارزشگذاری جهت واگذار شدن است. خبری موثر بر وصندوق و فخوز!

 

19) زیرمجموعه بانک ملت، یعنی گروه مالي ملت، 1322میلیارد تومان سود ساخته است!

 

20) مجمع پتروشیمی جم از دید فعالان بازار مثبت ارزیابی شد. طرح توسعه شرکت اثر مثبتی دارد و این پتروشیمی قصد دارد که افزایش سرمایه دهد.

 

21) عموم اوراق اخزا بادهی 14درصدی دارند.

 

22) فولاد خوزستان برای اولین بار در سه ماهه نخست سال با تولید یک میلیون و 24 هزار تُن شمش، به رکورد جدیدی در فصل بهار دست یافت.

 

23) رئیس هیئت عامل ایمیدرو می گوید چادرملو با تقسیم سود اندک، قصد دارد منابع خود را در به نتیجه رساندن طرح های توسعه مصرف کند. ایمیدرو هم سنگ مورد نیاز چادرملو و کنسانتره فولاد مبارکه را تامین خواهد کرد.

 

24) مدیرعامل گل گهر می گوید  14 طرح آماده بهره برداری و 13 طرح آماده کلنگ زنی داریم.

 

25) موسسه گلدمن ساکس می گوید که طلا به 2000 دلار می رسد و شاخص دلار تضعیف می گردد.

 

26) والبر و سپ افزایش سرمایه می دهند.

 

27) بخاور در بازار فرابورس وارد شد. (انتقالی از پایه)

 

28) دوشنبه، 3درصد رشد شاخص، ارزش معاملات 16.8هزار میلیارد تومان، ورود پول حقیقی 800میلیارد تومان، ورود پول به بانک، فلزی، معدنی، پتروشیمی، بیمه ... خروج از انبوه سازی و لاستیک. ورود پول حقیقی به فولاد، تجارت، آسیا، صادرات چادرملو.