نرخ سود بین بانکی به ۱۹.۵۷ درصد کاهش یافت.

تیم مذاکره‌کننده ایرانی به ریاست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان،  برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ عازم وین شد./منبع: ایرنا

میخائیل اولیانوف، سفیر روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای خبر داده مذاکره‌ها در وین به مرحله تهیه پیش‌نویس یک توافق رسیده اگرچه تا نهایی‌شدن راه‌کارهای عملی برای احیای برجام هنوز راه مانده. / عصرایران

جدیدترین گزارش ماهانه اوپک نشان داد قیمت نفت سنگین ایران ماه میلادی گذشته سه دلار و ۶۴ سنت معادل شش درصد بر مبنای ماهانه افزایش داشت.

مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی: مرحله دوم واریز سود سهام عدالت سال ۹۸ تا پایان ماه رمضان واریز می‌شود.

فهیمی، سخنگوی ستاد سهام عدالت:

 واگذاری سهام عدالت متوفیان به وراث نیازمند مراجعه وراث به مراجع قضایی برای گرفتن گواهی حصر وارثت است. بسیاری از مشمولین در این مرحله هستند.

 تا کنون حدود ۱۲۰هزار نفر مراجعه کرده‌اند و سهام متوفیان به وراث منتقل شده است.

 با توجه به شرایط کرونایی تلاش کردیم مراجعه حضوری را به غیر حضوری تبدیل کنیم./ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مصباحی‌مقدم: FATF در جلسه آتی مجمع بررسی می‌شود

عضو مجمع تشخیص:
احتمالاً FATF در جلسه آتی مجمع بررسی شود.
اینکه برخی مطرح می‌کنند FATF در جلسه آینده تصویب خواهد شد، گمانه‌زنی است.
پس از بحث و گفت‌وگو در خصوص پیشنهادها، اعضا طی یک رای‌گیری نظر نهایی خود را اعلام خواهند کرد./ تسنیم

هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که در روز جمعه ۱۳ فروردین به صورت مجازی آغاز شده بود، امروز از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه به وقت محلی (۱۷:۰۰ به وقت تهران) در وین از سر گرفته می‌شود.

سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امورخارجه، ریاست هیئت کشورمان را در این نشست برعهده دارد و نمایندگانی از سایر دستگاه‌ها از جمله بانک مرکزی، وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی، وی را در این نشست همراهی می‌کنند.

رایزنی‌های فنی در قالب نشست‌های کارشناسی در دو حوزه رفع تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای از جمله مهمترین موضوعات در دستور کار این نشست می‌باشد.

همچنین در حاشیه نشست کمیسیون، به روال معمول، جلسات دو جانبه با روسای سایر هیئت‌های ۴+۱ برگزار می‌شود. در این چارچوب، شامگاه دوشنبه دیدار دوجانبه با چین انجام شده و صبح سه شنبه نیز دیدار‌هایی با هیئت روسیه و اتحادیه اروپایی تنظیم شده است./ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

رئیس شورای رقابت:
قطعا در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ قیمت خودروهای داخلی تولید شده در کارخانه ها افزایش قیمت خواهد داشت.
در زمستان سال ۹۹ تورم ۱۴ درصد را اعمال نکردیم.
در بهار میزان تورم بخشی را به علاوه رقم زمستان یکجا به قیمت خودرو اضافه می‌کنیم./باشگاه خبرنگاران

نمایندگان مجلس پس از بررسی ایرادات شورای نگهبان، سقف منابع عمومی بودجه ۱۴۰۰ که قبلا بالغ بر ۹۱۰ هزار میلیارد تومان تعیین شده بود را به حدود ۱۲۷۷ هزار میلیارد تومان افزایش دادند.

مجلس به دولت اجازه داد نسبت به ابلاغ ۹۳۷ هزار میلیارد تومان منابع عمومی متناسب با مبالغ مصوب اقدام کند ولی ابلاغ ۳۴۰ هزار میلیارد تومان مابقی (مابه التفاوت سقف اعتبارات مصوب در نیمه دوم سال ۱۴۰۰)، صرفا پس از اطمینان از منابع و متناسب با روند واریزی به خزانه در ۶ ماهه اول قابل ابلاغ بر مصارف مصوب است.